Máte-li vlastní tažné zařízení, jste o krok blíže k aktivnímu trávení dovolené, které vám může významně posílit imunitní systém. Nikdo z vás jistě nebude oponovat tvrzení, že imunita je základním segmentem pro boj s virovými vetřelci, a pravděpodobně budete všichni souhlasit s tím, že je pro ni důležitý i pravidelný pohyb, regulace stresových faktorů a pobyt v přírodě.
Zkrátka, kdo se rozhodne pojmout dovolenou v tomto stylu, rozhodně neprohloupí, což se ukáže hlavně v budoucnu.
My bychom vám rádi poskytli tip na volné dny v blízkosti řeky, která je přezdívána „zlatonosnou žilou“, a kde naleznete řadu zajímavých historických artefaktů a samozřejmě i přírodních krás. Vydejte se spolu s námi na Otavu.
Vlastní tažné zařízení Octavia se hodí hlavně ze dvou důvodů: Buď můžete na nosič na „kouli“ naložit jízdní kola (nebo elektrokola) a takto je převážet snad tím nebezpečnějším a nejpohodlnějším způsobem, anebo využít přívěsu s nástavbou pro převážení plavidel a splout Otavy jako vodáci.
Krajinou husitských bitev
Ať už se vydáte po řece na raftu nebo kánoi, anebo budete putovat podél toku některou ze značených cyklostezek, patrně nepřehlédnete některé zajímavé artefakty, související s husitstvím. Hrdinství husitů bylo vyzdvihováno již za první republiky a zajímavé je, že byli poraženi až zradou z vlastních řad, tedy nikoli důvtipem samotného protivníka.
Chcete-li poznat blíže terén jedné z nejslavnějších husitských bitev, zavítejte do obce Sudoměř. Je zde vybudován kamenný památník bitvy u Sudoměře z konce března roku 1420. Zajímavé je, že husitskou posádku tvořily převážně ženy a děti, bylo jich celkem necelé čtyři stovky a proti nim se postavily odhadem téměř dva tisíce rytířů v plné zbroji. Husité využili znalosti terénu, rybník Škaredý byl vypuštěný, rytíři museli sesednout z koní a v bahně se špatně pohybovali, tím pádem utrpěli značné ztráty a museli ustoupit.
V roce 1955 se právě zde natáčel děj bitvy U Sudoměře, tedy přesně tam, kde se před více než pěti sty lety odehrála.