Česko miluje koupání v domácích bazénech. Mít na zahradě svůj vlastní menší nebo větší bazén je proto skoro naprostou samozřejmostí mnohých rodin. Jenomže majitelé bazénů by neměli zapomínat ani na pravidelné čištění a samozřejmě také na to, aby udržovali vodu v optimálních podmínkách. To znamená její hodnoty pravidelně kontrolovat. A jaké se musí měřit? Zejména hladina pH, abychom se po celou dobu koupací sezóny mohli bezstarostně radovat z plavání a dovádění či naopak relaxování v bazénu.
Jaké je pH vody v našem bazénu? Dá se změřit a případně čím? Co si budu muset všechno pořídit?
Na tuto otázku nám odpoví testery vody.
Jednoduché a malé pásky a kapaliny, které nám hned prozradí skutečnost. Existuje jich nepřeberné množství, takže je opravdu z čeho vybírat. Vždy si můžete vybrat podle toho, co preferujete.
Pořídit si můžete klidně kompletní sadu. Použití není nijak složité, stačí dodržovat návod. Kontrolu proto můžete provádět naprosto kdykoliv. Doporučuje se pravidelně v období koupací sezóny minimálně jednou za 14 dní, v případě, že se koupete, by to ale mělo být častěji. Lepší je zvolit pravidelnost. Nikdo si nepřeje, abychom z vody jednou vylezli a měli nepříjemné svědění, pocit pálení pokožky nebo intimních míst nebo způsobené vyrážky.
Je to stejné jako s viry
Jistě jste za poslední roky zaznamenali větší vlnu nemocných. Viry, které toto onemocnění způsobují, nejde pouhým okem vidět, jsou pro nás tedy neviditelné, ale bohužel existují a mohou způsobit v našem těle nemoc. To samé může platit i o vodě, proto se o ní musíme starat. V případě vody v bazénu se jedná samozřejmě o jiné druhy bakterií, ale třeba také řas nebo sinic. Tyto procesy ve vodě propuknou a začínají bujet, aniž bychom si toho pouhým okem všimli, proto je potřeba neustále hodnoty pH ve vodě kontrolovat a případně použít přípravek na snížení nebo zvýšení této hodnoty, který se dá velice snadno zakoupit.