Jak na cizí jazyky?
Posted on: 26. 9. 2017, by :

Bohužel a pro soukromé jazykové školy a lektory bohudík produkují ještě stále státní základní a střední školy žáky s velmi špatnými znalostmi cizího jazyka. Existují sice výjimky, ale většina žáků se po střední škole sotva domluví. A to by měli ve většině případů ovládat cizí jazyky dva.
Často jim chybí ve škole motivace, hodiny jsou nudné, učitelé je neumí pro jazyk nadchnout. Většinou až při hledání práce zjistí, že jim cizí jazyk chybí, a že se bez něj, ať již v pasivní nebo aktivní formě v životě neobejdou. Co s tím?
učící se pták
· Učit se sami
Existuje mnoho učebnic pro samouky v závislosti na jazyku. Jsou různé kvality, je třeba si je dobře v obchodě prohlédnout, aby vyhovovala Vašemu stylu učení, úrovni a odbornosti. Více o učebnicích pro samouky a samostatném učení se dočtete na .
· Najít si soukromého lektora
Nemáte-li stabilně čas a potřebujete zároveň dělat rychlé pokroky, doporučuji vlastního lektora, který se Vám bude individuálně věnovat a zaměří se s Vámi na to, co je pro Vás zrovna prioritou nebo Vám dělá problémy. Je to sice nejdražší varianta, ale vyplatí se. U pokročilých studentů je třeba vybírat již mezi rodilými mluvčími.
španělština
· Navštěvovat jazykové kurzy
Prostřední varianta, co se ceny týče. Má své výhody i nevýhody. Dostanete se mezi stejně naladěné a jazyka chtivé lidi, ale nemusí mít všichni stejnou úroveň, na někoho se musí více čekat, nejde mu mluvení a podobně. Progres tam nemusí být moc velký. Ale zase si užijete legraci a jiné formy výuky, hry a společné večery v restauraci. To nemusí být na škodu. Jazykové školy nabízejí různé úrovně a pro ty vyšší tam bývají k dispozici i rodilí mluvčí.
Když máte štěstí, tak Vám na kurz přispěje Váš zaměstnavatel nebo se kurzy dokonce organizují u Vás ve firmě zdarma. Rozhodně neváhejte tuto možnost pak využít.